Firma Tanıtım Filmi

Firma Tanıtım Filmi

Firma tanıtım filmi veya şirket tanıtım filmi, bir firmanın güçlü yönlerini ön plana çıkarması ve hedeflediği müşteri kitlesine kendisini daha iyi anlatabilmesi için oldukça etkili bir reklam ve tanıtım türüdür. Rekabette bir adım daha önde olabilmek için firma tanıtım filmi günümüz teknolojisinin bize sunduğu en önemli araçlardan biri haline gelmiştir.

Firmalar kendilerini, ürün veya hizmetlerini daha iyi anlatabilmek için fuar, toplantı, konferans, organizasyon ve seminerler gibi iş amaçlı etkinlikler için farklı videolara gereksinim duyarlar. Hazırlayacağımız firma tanıtım filmi ile fuarlarda, internette ve sosyal medyada, iş toplantıları ve sunumlarda kendinizi ve firmanızı daha iyi anlatma imkanına sahip olacaksınız.

Özellikle uluslararası çalışan bir firma iseniz, İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca gibi farklı dillerde hazırlanan firma tanıtım filmleri, yurtdışı müşterilerinizin sizi daha iyi anlayabilmelerine olanak tanımaktadır. Örneğin hazırlayacağımız İngilizce tanıtım filmi ile yurtdışı fuarlarda ve uluslararası pazarda rekabet gücünüzü arttıracaksınız.

Günümüzde oldukça etkili bir iletişim aracı olan videolar, hedeflenen kitleye kendinizi daha kısa sürede ve daha verimli olarak anlatmanıza imkan vermektedir. Bu nedenle firma tanıtım filmi; bir lüks olmaktan çıkmış, artık bir gereklilik halini almıştır.

Berlin CCT olarak, uzman kadromuz ile, farklı sektörlerde edindiğimiz tecrübelerle firmanızın tanıtımına katkı sağlayacak, etkili, kaliteli ve ihtiyaca yönelik tanıtım filmleri hazırlıyoruz.

Siz de hemen bizimle iletişime geçerek, firma tanıtım filmi hizmetimiz ile ilgili cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınıza ayrıntılı yanıtlar alabilirsiniz. 

Firma Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır

Firmadan Alınacak Brief

Öncelikle ulaşılmak istenen hedefler belirlenir. Hedefin belirlenmesinden sonra en doğru anlatım şekli belirlenir. Akıcı ve düzgün bir anlatım, kaliteli çekilmiş görüntülerle birlikte montajlanır. Burada yapılmak istenen videoyu izleyen kitleye vermek istediğiniz mesajı en kısa sürede ve etkili bir şekilde ulaştırmaktır.

Hazırlanacak tanıtım filmi veya reklam filminin nerede yayınlanacağı önemlidir. Video için, internette, sosyal medyada, televizyonda, sinemada, billboardlarda, fuarlarda, şirket sunumlarında vb yayınlanmak üzere mecra belirlenmelidir. Hangi dil veya dillerde yayınlanacağına karar verilecektir. Filmde kullanılacak müzik veya jingle, seslendirme, oyuncu, animasyon gibi materyaller belirlenmelidir. Filmin parçalarını oluşturacak kısımların şehir içi, şehir dışı yada ülke dışında gibi nerelerde çekileceğinin bilgisi alınacaktır. Filmin çekileceği zamanlama önemlidir. Hangi zaman diliminde, hangi mevsimde veya hangi ayda çekileceği belirlenir.

Senaryo Oluşturma

Tanıtım filmi bir senaryo çerçevesinde hazırlanmalıdır. Senaryo akıcı ve düzgün bir anlatım ile yazılmalıdır. 

Keşif

Filmin çekiminin yapılacağı mekanların önceden incelenmesi ve çekim koşullarının belirlenmesi gerekmektedir. Keşif aşamasının ardından kullanılacak teknik ekip ve ekipmana karar verilecektir.

Uygun Teknik Malzemenin kararlaştırılması

Çekimi yapılacak tesisler, yerler veya hizmetlerin hangi teknik ve ekipman ile çekileceğine karar verilecektir. Örneğin havadan çekimler yapılacaksa drone (Helikoper Kamera), sualtı çekimleri yapılacaksa sualtı ekipmanı, hareketli bir görüntü için şaryo veya steadycam kullanılacaktır.

Çekim ve Prodüksiyon

Keşfi yapıldıktan sonra, belirlenen yer, zaman ve teknik ekip ve ekipman ile çekim aşamasına geçilir. Çekimler imkanların elverdiği en yüksek kalitede yapılmalıdır. Yönetmen bütün senaryoyu, mekanları, oyuncuları bir araya getirerek kendi yorumunu da katarak filmi çeker.

Post Prodüksiyon (Müzik, Seslendirme, kurgu, montaj, renklendirme)

Çekim yapıldıktan sonraki aşama post prodüksiyon aşamasıdır. Bu aşamada çekilmiş olan görüntü ve görsellerin ayıklanması, senaryoya uygun olarak sıralamasının yapılması, projenin görsellerine uygun, senaryoda anlatılmak istenene göre uygun müziğin bulunması, seslendirmenin yapılması, görsel efekt ve animasyonların uygulanması ve renklendirme ile montaj çalışmaları tamamlanır.  

Teslim

Ortaya çıkarılan eserin son halini almasıyla birlikte, yayınlanacağı mecraya göre uygun süre ve formatlarda videolar hazırlanarak müşteriye teslimi gerçekleştirilir.